| 2016 HCA Green Course | | Total | |
| TEAM #45 LONESTAR PRESTRESS MFG. | | 366 | | | 366 | | | |
|      #180 Tim Ewards | | 95 | | | 95 | | | |
|      #178 KENNETH OAKS | | 95 | | | 95 | | | |
|      #177 LEO ROWE | | 92 | | | 92 | | | |
|      #179 LARRY OAKS | | 84 | | | 84 | | | |
| TEAM #35 HOLTS HEAVY HAULING | | 337 | | | 337 | | | |
|      #139 Darren Petring | | 94 | | | 94 | | | |
|      #138 Bert Thornton | | 85 | | | 85 | | | |
|      #137 Jeb Holt | | 83 | | | 83 | | | |
|      #140 Justin Holt | | 75 | | | 75 | | | |
| TEAM #50 MUSTANG CAT 2 | | 323 | | | 323 | | | |
|      #199 Neal Childers | | 86 | | | 86 | | | |
|      #200 DAVID CHRISTOPHER | | 84 | | | 84 | | | |
|      #198 MIKE HOFFMAN | | 81 | | | 81 | | | |
|      #197 Ken Rickett | | 72 | | | 72 | | | |
| TEAM #36 HUFF AND MITCHELL | | 319 | | | 319 | | | |
|      #142 JEFF CANNON | | 95 | | | 95 | | | |
|      #141 Jeff Helfin | | 82 | | | 82 | | | |
|      #143 Lance Feldhousen | | 75 | | | 75 | | | |
|      #144 Danny Mitchell | | 67 | | | 67 | | | |
| TEAM #41 JIMERSON UNDERGROUND | | 305 | | | 305 | | | |
|      #162 JAMES RUSSELL | | 89 | | | 89 | | | |
|      #163 Brad K | | 88 | | | 88 | | | |
|      #164 David Brister | | 65 | | | 65 | | | |
|      #161 Alicia Jimerson | | 63 | | | 63 | | | |
| TEAM #52 NUNN CONSTRUCTION | | 301 | | | 301 | | | |
|      #207 Scott Morrow | | 79 | | | 79 | | | |
|      #206 Leo Pruneda | | 78 | | | 78 | | | |
|      #208 John Rosa | | 75 | | | 75 | | | |
|      #205 Jim Killian | | 69 | | | 69 | | | |
| TEAM #49 MUSTANG CAT 1 | | 297 | | | 297 | | | |
|      #194 Fletcher Dunson | | 84 | | | 84 | | | |
|      #196 Josh McVey | | 74 | | | 74 | | | |
|      #193 SAM TUCKER | | 70 | | | 70 | | | |
|      #195 Steven Aranda | | 69 | | | 69 | | | |
| TEAM #53 OLDCASTLE PRECASTLE 1 | | 295 | | | 295 | | | |
|      #211 Corey C | | 82 | | | 82 | | | |
|      #209 Jason Frost | | 75 | | | 75 | | | |
|      #210 Andrew Vydrzal | | 73 | | | 73 | | | |
|      #212 Sam T | | 65 | | | 65 | | | |
| TEAM #48 MOTION MACHINERY 2 | | 290 | | | 290 | | | |
|      #190 JOHN MATTHEWS | | 82 | | | 82 | | | |
|      #192 Tony Massey | | 74 | | | 74 | | | |
|      #191 Mark Massey | | 72 | | | 72 | | | |
|      #189 Don Cannon | | 62 | | | 62 | | | |
| TEAM #43 KERR HENDERSHOT AND CANNON P.C. | | 288 | | | 288 | | | |
|      #171 Ben Hisey | | 89 | | | 89 | | | |
|      #170 Simon Hendershot | | 73 | | | 73 | | | |
|      #172 Lennea Cannon | | 72 | | | 72 | | | |
|      #169 Regan Burfod | | 54 | | | 54 | | | |
| TEAM #38 INSURICA MANGEMENT | | 279 | | | 279 | | | |
|      #152 STEVE BERRY | | 88 | | | 88 | | | |
|      #149 Dick Bright | | 86 | | | 86 | | | |
|      #151 John Weed | | 81 | | | 81 | | | |
|      #150 Ashleigh Yelovich | | 24 | | | 24 | | | |
| TEAM #30 FORTERRA PIPE AND PRECAST | | 262 | | | 262 | | | |
|      #118 MIKE KING | | 79 | | | 79 | | | |
|      #119 Jess Christensen | | 64 | | | 64 | | | |
|      #117 Cody Felps | | 63 | | | 63 | | | |
|      #120 Jeff Moeller | | 56 | | | 56 | | | |
| TEAM #31 GULF COAST STABILIZED | | 258 | | | 258 | | | |
|      #124 R W Honea | | 82 | | | 82 | | | |
|      #121 Clifton Bullard | | 77 | | | 77 | | | |
|      #123 Ernest Lizcano | | 57 | | | 57 | | | |
|      #122 Jamie Schwartz | | 42 | | | 42 | | | |
| TEAM #51 NBG CONSTRUCTION | | 249 | | | 249 | | | |
|      #204 Mike Westering | | 83 | | | 83 | | | |
|      #201 David Boehm | | 72 | | | 72 | | | |
|      #202 Jimmy Daughtery | | 58 | | | 58 | | | |
|      #203 Craig Drachman | | 36 | | | 36 | | | |
| TEAM #44 LEM CONSTRUCTION | | 249 | | | 249 | | | |
|      #173 Hunter Howard | | 75 | | | 75 | | | |
|      #176 Micah Allison | | 65 | | | 65 | | | |
|      #174 Jacob Wissen | | 55 | | | 55 | | | |
|      #175 JEFF COOPER | | 54 | | | 54 | | | |
| TEAM #42 KELSEY-SEYBOLD | | 240 | | | 240 | | | |
|      #168 MIKE JONES | | 75 | | | 75 | | | |
|      #165 Matthew Horn | | 65 | | | 65 | | | |
|      #166 John Stiver | | 51 | | | 51 | | | |
|      #167 ED Hoffman | | 49 | | | 49 | | | |
| TEAM #34 HD WATERWORKS | | 239 | | | 239 | | | |
|      #133 Cody Barker | | 77 | | | 77 | | | |
|      #134 Randall Hyatt | | 69 | | | 69 | | | |
|      #135 Eric Joseph | | 50 | | | 50 | | | |
|      #136 Wendy Niemczak | | 43 | | | 43 | | | |
| TEAM #29 FERGUSON WATERWORKS 7 | | 235 | | | 235 | | | |
|      #116 JOSH WEBB | | 70 | | | 70 | | | |
|      #114 Monte Chappell | | 63 | | | 63 | | | |
|      #113 Tye Miller | | 53 | | | 53 | | | |
|      #115 Alan M | | 49 | | | 49 | | | |
| TEAM #55 PECKAR AND ABRAMSON PC | | 231 | | | 231 | | | |
|      #218 Todd Colvard | | 90 | | | 90 | | | |
|      #217 Terry Williamson | | 51 | | | 51 | | | |
|      #219 DAVID WOMACK | | 47 | | | 47 | | | |
|      #220 Crystal Erickson | | 43 | | | 43 | | | |
| TEAM #54 OLDCASTLE PRECASTLE 2 | | 227 | | | 227 | | | |
|      #214 Brett Nicholas | | 68 | | | 68 | | | |
|      #216 Mark Wilke | | 67 | | | 67 | | | |
|      #215 Ernie Carrasco | | 61 | | | 61 | | | |
|      #213 David Espion | | 31 | | | 31 | | | |
| TEAM #32 HARPER BROTHERS 1 | | 216 | | | 216 | | | |
|      #127 Corey Garnett | | 67 | | | 67 | | | |
|      #125 Jon Harper | | 62 | | | 62 | | | |
|      #126 Greg Henry | | 52 | | | 52 | | | |
|      #128 Richard Lively | | 35 | | | 35 | | | |
| TEAM #39 JACOBS ENGINEERING | | 209 | | | 209 | | | |
|      #156 Travis Sellers | | 61 | | | 61 | | | |
|      #155 Steve Clarke | | 54 | | | 54 | | | |
|      #153 James Caughorn | | 52 | | | 52 | | | |
|      #154 Dano Lozano | | 42 | | | 42 | | | |
| TEAM #37 IDS ENGINEERING GROUP | | 207 | | | 207 | | | |
|      #148 Chris Tullis | | 64 | | | 64 | | | |
|      #146 Nathan Wade | | 61 | | | 61 | | | |
|      #145 Chris Gorman | | 47 | | | 47 | | | |
|      #147 ROBERT GARDNER | | 35 | | | 35 | | | |
| TEAM #40 JERDON ENTERPRISE | | 198 | | | 198 | | | |
|      #157 Darrol Vincent | | 86 | | | 86 | | | |
|      #160 Darrol S | | 51 | | | 51 | | | |
|      #159 John Sanchez | | 40 | | | 40 | | | |
|      #158 Steve Goolsby | | 21 | | | 21 | | | |
| TEAM #46 MORRISON SUPPLY COMPANY | | 194 | | | 194 | | | |
|      #182 Scott Carney | | 64 | | | 64 | | | |
|      #183 Mike Domanguez | | 53 | | | 53 | | | |
|      #181 Daniel Jarvis | | 42 | | | 42 | | | |
|      #184 Darrell Jarvis | | 35 | | | 35 | | | |
| TEAM #33 HARPER BROTHERS 2 | | 145 | | | 145 | | | |
|      #129 Marlon Holzbach | | 53 | | | 53 | | | |
|      #131 Steve Barefield | | 35 | | | 35 | | | |
|      #132 Greg Garrison | | 32 | | | 32 | | | |
|      #130 Miguel Garcia | | 25 | | | 25 | | | |
| TEAM #47 MOTION MACHINERY 1 | | 4 | | | 4 | | | |
|      #188 CHARLIE BELL | | 1 | | | 1 | | | |
|      #187 Cecil Bell III | | 1 | | | 1 | | | |
|      #186 Cecil Bell Jr | | 1 | | | 1 | | | |
|      #185 John Prewitt | | 1 | | | 1 | | | |