| Main Event South | | Total | |
| TEAM #17 BALL | | 218 | | | 218 | | | |
|      #67 Will Brown BROWN | | 57 | | | 57 | | | |
|      #65 George Ball BALL | | 56 | | | 56 | | | |
|      #66 Ben Brown BROWN | | 53 | | | 53 | | | |
|      #68 George Passela PASSELA | | 52 | | | 52 | | | |
| TEAM #10 MACH | | 213 | | | 213 | | | |
|      #39 Harry Mach | | 57 | | | 57 | | | |
|      #38 Butch Mach | | 55 | | | 55 | | | |
|      #40 Lance Deutsch | | 52 | | | 52 | | | |
|      #37 Steve Mach | | 49 | | | 49 | | | |
| TEAM #18 BURT/LUCKE/SHAPER | | 208 | | | 208 | | | |
|      #72 Peter Shaper SHAPER | | 56 | | | 56 | | | |
|      #70 David Lucke LUCKE | | 52 | | | 52 | | | |
|      #71 Park Shaper SHAPER | | 50 | | | 50 | | | |
|      #69 Prentiss Burt BURT | | 50 | | | 50 | | | |
| TEAM #1 WALTER OIL | | 206 | | | 206 | | | |
|      #2 Steven Looke | | 59 | | | 59 | | | |
|      #4 Arnaud DeLimelette | | 50 | | | 50 | | | |
|      #3 Jack Horton | | 50 | | | 50 | | | |
|      #1 Jim Looke | | 47 | | | 47 | | | |
| TEAM #21 MEYER | | 196 | | | 196 | | | |
|      #81 Fred Meyer MEYER | | 56 | | | 56 | | | |
|      #84 Neal Wade IV WADE IV | | 49 | | | 49 | | | |
|      #83 Neal Wade III WADE III | | 46 | | | 46 | | | |
|      #82 Frank Meyer MEYER | | 45 | | | 45 | | | |
| TEAM #8 SMITH | | 196 | | | 196 | | | |
|      #32 Ken Mathis | | 53 | | | 53 | | | |
|      #30 Chad Deaton | | 49 | | | 49 | | | |
|      #31 Brad Mathis | | 47 | | | 47 | | | |
|      #29 Reed Smith | | 47 | | | 47 | | | |
| TEAM #28 KNEESE/LEYKUM/OGILVIE/PARIGI | | 193 | | | 193 | | | |
|      #109 Reagan Kneese KNEESE | | 55 | | | 55 | | | |
|      #111 Will Ogilvie OGILVIE | | 49 | | | 49 | | | |
|      #112 Travis Parigi PARIGI | | 47 | | | 47 | | | |
|      #110 Charlie Leykum LEYKUM | | 42 | | | 42 | | | |
| TEAM #27 CROSSWELL/GEORGE/HUTCHESON/VERMILLION | | 192 | | | 192 | | | |
|      #108 Rob Vermillion VERMILLION | | 53 | | | 53 | | | |
|      #105 Miller Crosswell CROSSWELL | | 50 | | | 50 | | | |
|      #107 JP Hutcheson HUTCHESON | | 49 | | | 49 | | | |
|      #106 Doug George GEORGE | | 40 | | | 40 | | | |
| TEAM #11 MACH LADIES | | 179 | | | 179 | | | |
|      #41 Joella Mach | | 49 | | | 49 | | | |
|      #44 | | 47 | | | 47 | | | |
|      #43 Carmen Mach | | 46 | | | 46 | | | |
|      #42 Laurie Morian | | 37 | | | 37 | | | |
| TEAM #19 MOORE | | 175 | | | 175 | | | |
|      #74 Rob Sawyer SAWYER | | 57 | | | 57 | | | |
|      #75 Todd Moore MOORE | | 55 | | | 55 | | | |
|      #76 Lynn Bernard BERNARD | | 42 | | | 42 | | | |
|      #73 Tyler Moore MOORE | | 21 | | | 21 | | | |
| TEAM #23 FRANKEL/STURM | | 170 | | | 170 | | | |
|      #90 Tim Sturm STURM | | 47 | | | 47 | | | |
|      #89 Kevin Frankel FRANKEL | | 42 | | | 42 | | | |
|      #92 Tony Sanchez Sanchez | | 41 | | | 41 | | | |
|      #91 Brady Knight Knight | | 40 | | | 40 | | | |
| TEAM #2 LOOKE FAMILY | | 169 | | | 169 | | | |
|      #8 Daniel Goodman | | 45 | | | 45 | | | |
|      #7 Steve Leisz | | 44 | | | 44 | | | |
|      #5 Joe Looke | | 44 | | | 44 | | | |
|      #6 Blake Hamilton | | 36 | | | 36 | | | |
| TEAM #30 CURETON/MORGAN/STILLWELL/WERLIN | | 168 | | | 168 | | | |
|      #118 Brad Morgan | | 53 | | | 53 | | | |
|      #120 David Werlin | | 46 | | | 46 | | | |
|      #117 Cameron Cureton | | 35 | | | 35 | | | |
|      #119 Matt Herring | | 34 | | | 34 | | | |
| TEAM #5 HOTEL MONTELEONE | | 165 | | | 165 | | | |
|      #20 Richard Hightower | | 52 | | | 52 | | | |
|      #18 Reid Springmeyer | | 46 | | | 46 | | | |
|      #19 Wesley Hightower | | 40 | | | 40 | | | |
|      #17 Will Monteleone | | 27 | | | 27 | | | |
| TEAM #22 VAUGHAN NELSON | | 165 | | | 165 | | | |
|      #86 Carter Groves GROVES | | 47 | | | 47 | | | |
|      #88 Stanley Jones JONES | | 40 | | | 40 | | | |
|      #87 Brett Chiles CHILES | | 40 | | | 40 | | | |
|      #85 Michael Hanna HANNA | | 38 | | | 38 | | | |
| TEAM #13 HOCHNER | | 164 | | | 164 | | | |
|      #49 Lex Hochner III Hochner III | | 51 | | | 51 | | | |
|      #50 Lex Hochner Jr Hochner Jr | | 46 | | | 46 | | | |
|      #52 Sam Pyne Pyne | | 40 | | | 40 | | | |
|      #51 Adam Tepper Tepper | | 27 | | | 27 | | | |
| TEAM #25 PIN OAK/LINBECK | | 162 | | | 162 | | | |
|      #98 Allston Marble MARBLE | | 46 | | | 46 | | | |
|      #100 Rick Conley CONLEY | | 41 | | | 41 | | | |
|      #99 John Barnes BARNES | | 40 | | | 40 | | | |
|      #97 John Putnam PUTNAM | | 35 | | | 35 | | | |
| TEAM #16 RUSSELL BROWN | | 162 | | | 162 | | | |
|      #63 Mike Tyson TYSON | | 44 | | | 44 | | | |
|      #61 Russell Brown BROWN | | 41 | | | 41 | | | |
|      #64 Phil Rundle RUNDLE | | 40 | | | 40 | | | |
|      #62 Ed Frank FRANK | | 37 | | | 37 | | | |
| TEAM #12 ERWIN | | 161 | | | 161 | | | |
|      #46 Jim Sherman Sherman | | 48 | | | 48 | | | |
|      #47 Traey Hatch Hatch | | 47 | | | 47 | | | |
|      #48 Chris Weekley Weekley | | 33 | | | 33 | | | |
|      #45 Nick Erwin Erwin | | 33 | | | 33 | | | |
| TEAM #29 TEX-ISLE | | 147 | | | 147 | | | |
|      #114 Daniel Jenkins JENKINS | | 44 | | | 44 | | | |
|      #113 Chris Kayem KAYEM | | 38 | | | 38 | | | |
|      #115 Dan English ENGLISH | | 34 | | | 34 | | | |
|      #116 | | 31 | | | 31 | | | |
| TEAM #6 JEB BOWDEN | | 142 | | | 142 | | | |
|      #24 Geer Blalock | | 47 | | | 47 | | | |
|      #21 Jeb Bowden | | 43 | | | 43 | | | |
|      #23 Paul Stouffer | | 31 | | | 31 | | | |
|      #22 Wynne Sharpe | | 21 | | | 21 | | | |
| TEAM #26 PIN OAK/LINBECK 2 | | 140 | | | 140 | | | |
|      #104 | | 41 | | | 41 | | | |
|      #101 Bill Scott SCOTT | | 38 | | | 38 | | | |
|      #103 Chris Mares MARES | | 36 | | | 36 | | | |
|      #102 Ed Jordan JORDAN | | 25 | | | 25 | | | |
| TEAM #20 HINES | | 139 | | | 139 | | | |
|      #78 Charlie Meyer MEYER | | 47 | | | 47 | | | |
|      #77 Judd Harrison HARRISON | | 41 | | | 41 | | | |
|      #80 | | 35 | | | 35 | | | |
|      #79 Joe Bailey BAILEY | | 16 | | | 16 | | | |
| TEAM #14 KATZ | | 139 | | | 139 | | | |
|      #55 John Steen Steen | | 45 | | | 45 | | | |
|      #56 Robert Urquhart Urquhart | | 38 | | | 38 | | | |
|      #54 Chris Dodson Dodson | | 35 | | | 35 | | | |
|      #53 Evan Katz Katz | | 21 | | | 21 | | | |
| TEAM #9 COLVIN/HASH/MAYBERRY/MORROW | | 139 | | | 139 | | | |
|      #33 Richard Colvin | | 41 | | | 41 | | | |
|      #34 Bryan Hash | | 39 | | | 39 | | | |
|      #36 Bruff Morrow | | 38 | | | 38 | | | |
|      #35 Murrah Mayberry | | 21 | | | 21 | | | |
| TEAM #31 SANCHEZ | | 109 | | | 109 | | | |
|      #122 Melanie Rothwell | | 54 | | | 54 | | | |
|      #121 Julie Sanchez | | 27 | | | 27 | | | |
|      #124 Katie Forney | | 18 | | | 18 | | | |
|      #123 Nicole Katz | | 10 | | | 10 | | | |
| TEAM #24 ANDERSON/BRUCE/FERTITTA/JORNAYVAZ | | 79 | | | 79 | | | |
|      #93 David Anderson ANDERSON | | 25 | | | 25 | | | |
|      #95 Michael Fertitta FERTITTA | | 24 | | | 24 | | | |
|      #94 David Bruce BRUCE | | 21 | | | 21 | | | |
|      #96 Joseph Jornayvaz JORNAYVAZ | | 9 | | | 9 | | | |
| TEAM #4 WILL BROWN | | 77 | | | 77 | | | |
|      #16 | | 32 | | | 32 | | | |
|      #13 Caroline Brown | | 22 | | | 22 | | | |
|      #14 Kate Stouffer | | 13 | | | 13 | | | |
|      #15 Jennifer Hanson | | 10 | | | 10 | | | |
| TEAM #3 LOOKE FAMILY 2 | | 76 | | | 76 | | | |
|      #11 Mandy Hixon | | 26 | | | 26 | | | |
|      #10 Margot Davis | | 20 | | | 20 | | | |
|      #12 Ashlee Love | | 19 | | | 19 | | | |
|      #9 Lindsey Looke | | 11 | | | 11 | | | |
| TEAM #7 BARRETT/DAVIS/GORDON/ONEIL | | 0 | | | 0 | | | |
|      #28 Billy ONeil | | 0 | | | | | | |
|      #27 Matt Gordon | | 0 | | | | | | |
|      #26 Kenady Davis | | 0 | | | | | | |
|      #25 Bart Barrett | | 0 | | | | | | |
| TEAM #15 SMITH 2 | | 0 | | | 0 | | | |
|      #60 Ken Mathis MATHIS | | 0 | | | | | | |
|      #59 Jim Blackwell BLACKWELL | | 0 | | | | | | |
|      #58 Chad Deaton Deaton | | 0 | | | | | | |
|      #57 Reed Smith Smith | | 0 | | | | | | |