| 2017 UH AADE | | Total | |
| TEAM #31 HUNTING ENERGY SERVICES | | 400 | | | 400 | | | |
|      #121 TIM RIGGS | | 104 | | | 104 | | | |
|      #123 WILLY COFFEY | | 102 | | | 102 | | | |
|      #124 ALBERT LEW | | 97 | | | 97 | | | |
|      #122 ED PEACOCK | | 97 | | | 97 | | | |
| TEAM #9 ALLIED WIRELINE | | 379 | | | 379 | | | |
|      #35 Gary Limb | | 103 | | | 103 | | | |
|      #36 TYLER MARTIN | | 99 | | | 99 | | | |
|      #33 Larry Albert | | 89 | | | 89 | | | |
|      #34 JOHN ALLRED | | 88 | | | 88 | | | |
| TEAM #1 AADE 1 | | 357 | | | 357 | | | |
|      #3 Doug McDonald | | 97 | | | 97 | | | |
|      #2 BUUBA BAXTER | | 94 | | | 94 | | | |
|      #4 GHOST GHOSTAADE | | 93 | | | 93 | | | |
|      #1 MIKE MININNI | | 73 | | | 73 | | | |
| TEAM #28 KESSLER-PETRO LLC | | 351 | | | 351 | | | |
|      #109 CALVIN KESSLER | | 101 | | | 101 | | | |
|      #110 Chris Barrett | | 96 | | | 96 | | | |
|      #112 PAUL BOONEN | | 78 | | | 78 | | | |
|      #111 CLINT QUATTLEBAUM | | 76 | | | 76 | | | |
| TEAM #21 CAMERON SCHLUMBERGER | | 350 | | | 350 | | | |
|      #83 JOHN FLETCHER | | 95 | | | 95 | | | |
|      #82 KEN AARMAGOST | | 94 | | | 94 | | | |
|      #84 John Benge | | 87 | | | 87 | | | |
|      #81 Dan Organ | | 74 | | | 74 | | | |
| TEAM #15 NOV | | 346 | | | 346 | | | |
|      #58 Nick Goree | | 91 | | | 91 | | | |
|      #59 DANNY STUKARD | | 88 | | | 88 | | | |
|      #57 Justin Allen | | 84 | | | 84 | | | |
|      #60 Barrett Zuskind | | 83 | | | 83 | | | |
| TEAM #8 HALLIBURTON 4 | | 342 | | | 342 | | | |
|      #30 GERALD VIATOR | | 88 | | | 88 | | | |
|      #32 Bruce Middleton | | 87 | | | 87 | | | |
|      #31 Billy Gilley | | 86 | | | 86 | | | |
|      #29 John Angelette | | 81 | | | 81 | | | |
| TEAM #5 HALLIBURTON 2 | | 328 | | | 328 | | | |
|      #20 Hai Hunt | | 84 | | | 84 | | | |
|      #19 Dale Doherty | | 84 | | | 84 | | | |
|      #18 Jim Stevens | | 83 | | | 83 | | | |
|      #17 Greg Flinn | | 77 | | | 77 | | | |
| TEAM #29 NEWPARK | | 320 | | | 320 | | | |
|      #113 Chris Ranly | | 89 | | | 89 | | | |
|      #115 Travis Findley | | 83 | | | 83 | | | |
|      #114 Bobby Owen | | 80 | | | 80 | | | |
|      #116 Bill Todd | | 68 | | | 68 | | | |
| TEAM #7 HALLIBURTON 3 | | 318 | | | 318 | | | |
|      #27 Kammer Clann | | 97 | | | 97 | | | |
|      #28 KLINT COASER | | 79 | | | 79 | | | |
|      #26 Thomas Fanchin | | 74 | | | 74 | | | |
|      #25 Ramsey Barrera | | 68 | | | 68 | | | |
| TEAM #13 TECHNIP FMC 1 | | 316 | | | 316 | | | |
|      #49 Reed Lemasters | | 89 | | | 89 | | | |
|      #51 GABRIEL TIVIOLI | | 83 | | | 83 | | | |
|      #50 RICHARD BURCEW | | 78 | | | 78 | | | |
|      #52 JUAN TECHNIP | | 66 | | | 66 | | | |
| TEAM #27 BJ SERVICES 2 | | 291 | | | 291 | | | |
|      #106 Bill Mann | | 99 | | | 99 | | | |
|      #105 JEFF LOWRY | | 78 | | | 78 | | | |
|      #107 CHRIS ROBERTS | | 70 | | | 70 | | | |
|      #108 Ryan Moon | | 44 | | | 44 | | | |
| TEAM #6 SWE | | 291 | | | 291 | | | |
|      #23 Joe Garza | | 83 | | | 83 | | | |
|      #24 TRAVIS BRUMLOW | | 77 | | | 77 | | | |
|      #22 Ryan Merritt | | 66 | | | 66 | | | |
|      #21 AARON WEBB | | 65 | | | 65 | | | |
| TEAM #4 HALLIBURTON 1 | | 284 | | | 284 | | | |
|      #14 PAUL LANGLOIS | | 89 | | | 89 | | | |
|      #15 Eric Kubera | | 75 | | | 75 | | | |
|      #13 Lloyd Mangrum | | 75 | | | 75 | | | |
|      #16 SHAWN MULCAHY | | 45 | | | 45 | | | |
| TEAM #16 STREAM FLO USA | | 283 | | | 283 | | | |
|      #61 Glenn Taylor | | 96 | | | 96 | | | |
|      #62 Doug Genrich | | 75 | | | 75 | | | |
|      #63 LEE MCHORSE | | 62 | | | 62 | | | |
|      #64 SELENA BARON | | 50 | | | 50 | | | |
| TEAM #3 ENSIGN DRILLING | | 268 | | | 268 | | | |
|      #10 Mike Lopez | | 87 | | | 87 | | | |
|      #12 Sean Roach | | 83 | | | 83 | | | |
|      #9 Mike Pierce | | 66 | | | 66 | | | |
|      #11 Chris Taylor | | 32 | | | 32 | | | |
| TEAM #19 C AND J ENERGY SERVICES 1 | | 268 | | | 268 | | | |
|      #73 Chris C and J | | 78 | | | 78 | | | |
|      #75 EVAN HINKEL | | 75 | | | 75 | | | |
|      #74 DAVIO BURLEIGH | | 68 | | | 68 | | | |
|      #76 Blake C and J | | 47 | | | 47 | | | |
| TEAM #10 ARAMCO 1 | | 257 | | | 257 | | | |
|      #39 SCOTT EVANS | | 79 | | | 79 | | | |
|      #40 John Horsey | | 77 | | | 77 | | | |
|      #38 NATE WANNAMKER | | 55 | | | 55 | | | |
|      #37 Ross Rucker | | 46 | | | 46 | | | |
| TEAM #25 SUBC USA 2 | | 243 | | | 243 | | | |
|      #100 EREC FRITZ | | 66 | | | 66 | | | |
|      #99 DEREK WORTHINGTON | | 66 | | | 66 | | | |
|      #97 Eric Hoak | | 56 | | | 56 | | | |
|      #98 ALEX VOPAT | | 55 | | | 55 | | | |
| TEAM #24 SUBC USA 1 | | 242 | | | 242 | | | |
|      #93 Sean Free | | 83 | | | 83 | | | |
|      #94 JOHN GONZALES | | 82 | | | 82 | | | |
|      #95 SERGIO MATA | | 39 | | | 39 | | | |
|      #96 JOSEPH LARSON | | 38 | | | 38 | | | |
| TEAM #26 BJ SERVICES 1 | | 228 | | | 228 | | | |
|      #104 JAMES CHEN | | 76 | | | 76 | | | |
|      #101 JASON BRADY | | 53 | | | 53 | | | |
|      #102 PAUL STOHMEIER | | 52 | | | 52 | | | |
|      #103 JEFF LANG | | 47 | | | 47 | | | |
| TEAM #18 GR ENERGY SERVICES | | 226 | | | 226 | | | |
|      #69 Chris Lemaire | | 66 | | | 66 | | | |
|      #70 ERICK GRENADO | | 64 | | | 64 | | | |
|      #72 BRANDON KOONE | | 58 | | | 58 | | | |
|      #71 SHAWN NINAN | | 38 | | | 38 | | | |
| TEAM #30 NABORS | | 214 | | | 214 | | | |
|      #117 Jon Dinkins | | 78 | | | 78 | | | |
|      #118 Kendall Farrell | | 74 | | | 74 | | | |
|      #119 Christian Kuhasz | | 55 | | | 55 | | | |
|      #120 Parul Kapur | | 7 | | | 7 | | | |
| TEAM #23 C AND J ENERGY SERVICES 4 | | 186 | | | 186 | | | |
|      #91 Reid Scofield | | 72 | | | 72 | | | |
|      #89 David Culberson | | 61 | | | 61 | | | |
|      #92 Michael B. | | 37 | | | 37 | | | |
|      #90 DELANE BARGAS | | 16 | | | 16 | | | |
| TEAM #11 ARAMCO 2 | | 142 | | | 142 | | | |
|      #43 JAIRO GARICA | | 61 | | | 61 | | | |
|      #41 Todd Green | | 61 | | | 61 | | | |
|      #42 ASHLEY CORSO | | 19 | | | 19 | | | |
|      #44 GHOST GHOSTARAMCO | | 1 | | | 1 | | | |
| TEAM #22 C AND J ENERGY SERVICES 3 | | 134 | | | 134 | | | |
|      #87 HILLARY CARTER | | 50 | | | 50 | | | |
|      #88 Douglas Montoya | | 45 | | | 45 | | | |
|      #85 Roberto Paez | | 34 | | | 34 | | | |
|      #86 Steven Madrid | | 5 | | | 5 | | | |
| TEAM #14 TECHNIP FMC 2 | | 52 | | | 52 | | | |
|      #54 | | 49 | | | 49 | | | |
|      #56 | | 1 | | | 1 | | | |
|      #55 | | 1 | | | 1 | | | |
|      #53 Brent Guthry | | 1 | | | 1 | | | |
| TEAM #2 AADE 2 | | 4 | | | 4 | | | |
|      #8 | | 1 | | | 1 | | | |
|      #7 | | 1 | | | 1 | | | |
|      #6 | | 1 | | | 1 | | | |
|      #5 | | 1 | | | 1 | | | |
| TEAM #12 BAKER HUGHES | | 4 | | | 4 | | | |
|      #48 MICHAEL DAIRUN | | 1 | | | 1 | | | |
|      #47 trey williams | | 1 | | | 1 | | | |
|      #46 AJ Sylvia | | 1 | | | 1 | | | |
|      #45 Rick Pearcy | | 1 | | | 1 | | | |
| TEAM #17 MASTER FLO USA | | 4 | | | 4 | | | |
|      #68 Adam Hudson | | 1 | | | 1 | | | |
|      #67 Rodney Hicks | | 1 | | | 1 | | | |
|      #66 Jeremy Lochte | | 1 | | | 1 | | | |
|      #65 JOHN HAVEY | | 1 | | | 1 | | | |
| TEAM #20 C AND J ENERGY SERVICES 2 | | 4 | | | 4 | | | |
|      #80 ANTHONY NGUYEN | | 1 | | | 1 | | | |
|      #79 CHAD DARNEL | | 1 | | | 1 | | | |
|      #78 Chris Trebing | | 1 | | | 1 | | | |
|      #77 Joel Salazar | | 1 | | | 1 | | | |