| Red Sporting | | Total | |
| TEAM #42 HUNTING USM | | 369 | | | 369 | | | |
|      #166 PAUL CONOVER | | 95 | | | 95 | | | |
|      #165 TIM RIGGS | | 94 | | | 94 | | | |
|      #168 YIM SZETO | | 91 | | | 91 | | | |
|      #167 ALBERT LEW | | 89 | | | 89 | | | |
| TEAM #41 CANNON OILFIELD | | 320 | | | 320 | | | |
|      #164 JEFF KESSLER | | 98 | | | 98 | | | |
|      #162 JAMES DODD | | 79 | | | 79 | | | |
|      #161 Jay Surrec | | 79 | | | 79 | | | |
|      #163 Lynn Hebert | | 64 | | | 64 | | | |
| TEAM #34 FRANKS INTERNATIONAL | | 302 | | | 302 | | | |
|      #134 Ferdie Dupuis | | 90 | | | 90 | | | |
|      #136 GHOST Franks | | 75 | | | 75 | | | |
|      #135 JOHN BUSH | | 69 | | | 69 | | | |
|      #133 Greg Beal | | 68 | | | 68 | | | |
| TEAM #44 PRECISION DRILLING | | 284 | | | 284 | | | |
|      #176 Andrew Little | | 82 | | | 82 | | | |
|      #175 Rick Sell | | 73 | | | 73 | | | |
|      #173 Duane Cuku | | 72 | | | 72 | | | |
|      #174 Dan Pears | | 57 | | | 57 | | | |
| TEAM #35 SEADRILL | | 283 | | | 283 | | | |
|      #137 TYLER JONES | | 83 | | | 83 | | | |
|      #140 Kenley McQueen | | 80 | | | 80 | | | |
|      #139 Thais Nascimento | | 61 | | | 61 | | | |
|      #138 BLAKE MADDOUX | | 59 | | | 59 | | | |
| TEAM #46 RANDD | | 281 | | | 281 | | | |
|      #184 Seth Morton | | 90 | | | 90 | | | |
|      #183 Saul Garza | | 67 | | | 67 | | | |
|      #182 Lucas Soileau | | 65 | | | 65 | | | |
|      #181 Daryl Paterson | | 59 | | | 59 | | | |
| TEAM #33 TRINIDAD DRILLING | | 276 | | | 276 | | | |
|      #131 Brad Clay | | 87 | | | 87 | | | |
|      #129 Brian Clark | | 73 | | | 73 | | | |
|      #132 Matt Fontenot | | 71 | | | 71 | | | |
|      #130 Kenny Tranum | | 45 | | | 45 | | | |
| TEAM #32 SHARP SHOOTER YOHANSSENS | | 271 | | | 271 | | | |
|      #125 Connor Barnette | | 89 | | | 89 | | | |
|      #127 Blake Newsom | | 75 | | | 75 | | | |
|      #128 Adrian Thomas | | 70 | | | 70 | | | |
|      #126 Janssen Robichaux | | 37 | | | 37 | | | |
| TEAM #45 SPORTING CLAYS DISPERSANT | | 259 | | | 259 | | | |
|      #177 John Esley | | 81 | | | 81 | | | |
|      #180 Ron Garan | | 70 | | | 70 | | | |
|      #179 Kris Simpson | | 54 | | | 54 | | | |
|      #178 ROBERT JAMES | | 54 | | | 54 | | | |
| TEAM #37 TENARIS #2 | | 251 | | | 251 | | | |
|      #147 Richard LeBlanc | | 70 | | | 70 | | | |
|      #145 Garrett Stevens | | 68 | | | 68 | | | |
|      #148 GHOST Tenaris 2 | | 57 | | | 57 | | | |
|      #146 Matt Grimes | | 56 | | | 56 | | | |
| TEAM #39 C AND J ENERGY SERVICES | | 250 | | | 250 | | | |
|      #153 Heath Myatt | | 73 | | | 73 | | | |
|      #156 Allen Zamorano | | 72 | | | 72 | | | |
|      #155 David Culberson | | 68 | | | 68 | | | |
|      #154 Shea Wooley | | 37 | | | 37 | | | |
| TEAM #31 SHOOTER MCGAVINS | | 248 | | | 248 | | | |
|      #124 DAN HANCHERA | | 100 | | | 100 | | | |
|      #122 Ross Hablinski | | 85 | | | 85 | | | |
|      #121 Clint Yaeger | | 41 | | | 41 | | | |
|      #123 Andrew McLaughlin | | 22 | | | 22 | | | |
| TEAM #43 TRINITY ENVIRONMENTAL | | 247 | | | 247 | | | |
|      #172 Doug Fruge | | 78 | | | 78 | | | |
|      #169 Jeremy Trepagnier | | 67 | | | 67 | | | |
|      #171 Kevin East | | 60 | | | 60 | | | |
|      #170 Peter Levonowich | | 42 | | | 42 | | | |
| TEAM #40 THE BLUE SHOOTERS | | 186 | | | 186 | | | |
|      #158 GHOST Blue | | 61 | | | 61 | | | |
|      #160 Larry Laughrun | | 57 | | | 57 | | | |
|      #159 Jack Isbell | | 37 | | | 37 | | | |
|      #157 Jodie Buchanan | | 31 | | | 31 | | | |
| TEAM #38 CHAMPIONS CINCO PIPE AND SUPPLY | | 184 | | | 184 | | | |
|      #150 Johnson Sutherland | | 69 | | | 69 | | | |
|      #151 Scott Byrd | | 59 | | | 59 | | | |
|      #149 ROY WRIGHT | | 56 | | | 56 | | | |
|      #152 GHOST Champions | | 0 | | | | | | |
| TEAM #36 TENARIS #1 | | 184 | | | 184 | | | |
|      #143 Richard Simses | | 64 | | | 64 | | | |
|      #141 Afif Najjar | | 61 | | | 61 | | | |
|      #142 DAVE REED | | 46 | | | 46 | | | |
|      #144 Kamron Long | | 13 | | | 13 | | | |